logo SMAKFIT

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.

Twoje
  
źródło
  
zdrowia
  
Catering
  
dietetyczny   

Twoje źródło zdrowia Catering dietetyczny

Dieta bez nabiału

#smak-fit
@smakfit

zamów zestaw próbny

zadzwoń do nas

535 213 213

Dieta bez nabiału

Dieta bez nabiału

Masz alergię na białko mleka lub nietolerancję laktozy? Konieczność rezygnacji z ulubionych potraw brzmi dla Ciebie jak wyrok? Wiemy, jak trudnym zadaniem może być skomponowanie bogatego w składniki odżywcze jadłospisu wykluczającego nabiał. Mleczne składniki znajdują się w znacznej części produktów spożywczych i potraw, co sprawia, że ułożenie takiej diety kosztuje bardzo dużo wysiłku i cennego czasu.

W przypadku alergii na mleko musisz wykluczyć wszystkie produkty mleczne oraz te ze śladowymi ilościami białek mleka. Oznacza to rezygnację z szerokiej gamy produktów spożywczych, należy odstawić między innymi:

  • mleko krowie, owcze, kozie,
  • kefiry, jogurty, maślanki, zsiadłe mleko,
  • twaróg oraz sery,
  • śmietanę, masło, desery mleczne,
  • słodycze i wyroby cukiernicze zawierające mleko,
  • chałki, bułki maślane, kaszki oraz wiele innych rodzajów żywności, jak nawet produkty mięsne, sosy czy dania gotowe.

Niestosowanie się do zaleconej diety może skutkować uciążliwymi dolegliwościami, począwszy od symptomów skórnych do cięższych objawów ze strony układu pokarmowego czy oddechowego.

Mleko i nabiał są cennym źródłem wapnia, witaminy A, witamin z grupy B, a także magnezu, potasu i cynku. Eliminacja tej grupy pokarmów wiąże się z koniecznością zastąpienia tego deficytu innymi produktami.

Ale dieta bez nabiału nie musi oznaczać samych wyrzeczeń! Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak zastąpić produkty mleczne - tak, aby zapewnić Ci wszystkie witaminy i minerały. Źródłem wapnia w Twoim jadłospisie będą produkty roślinne wzbogacane wapniem, soja i jej przetwory, rośliny strączkowe oraz warzywa. Witaminy z grupy B zostaną dostarczone wraz z wieloma rodzajami kasz, płatkami owsianymi, rybami i mięsem, z kolei orzechy, migdały, pestki dyni czy owoce morza pokryją Twoje zapotrzebowanie na magnez i cynk.

Wykluczenie całej grupy produktów z piramidy żywienia jest korzystne dla zdrowia tylko wtedy, gdy Twój jadłospis jest odpowiednio zbilansowany. Rozpoczynając przygodę z cateringiem dietetycznym nie musisz się już dłużej martwić o niedobory, tracić czasu na wnikliwe czytanie etykiet i ciągłe dopytywanie o alergeny kupowanych posiłków. Nasze pyszne menu szybko pozwoli Ci zapomnieć o nietolerancji pokarmowej!

Chcesz otrzymywać idealnie dobraną dietę do Twoich potrzeb codziennie, prosto pod Twoje drzwi? Czekamy na twoje zamówienie :)

sprawdź inne rodzaje diet

Jak to działa? To proste!

Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie z cateringiem dietetycznym Smak-Fit

Zamów telefonicznie lub online

Gotujemy specjalnie dla Ciebie

Dostawa pod wskazany adres

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Witaj w Smak-Fit Catering Dietetyczny na zamówienie Kielce Jesteśmy Twoim nowym spojrzeniem na żywienie

tel: 535 213 213

mail: