logo SMAKFIT

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.

Twoje
  
źródło
  
zdrowia
  
Catering
  
dietetyczny   

Twoje źródło zdrowia Catering dietetyczny

Dieta Bez laktozy

#smak-fit
@smakfit

zamów zestaw próbny

zadzwoń do nas

535 213 213

Dieta Bez laktozy

Dieta Bez laktozy

Spędzasz mnóstwo czasu na bilansowaniu jadłospisu bez laktozy? lub przeciwnie - nie masz kiedy się tym zająć i wciąż jesz to samo narażając się na niedobory? Zapomnij o monotonnych posiłkach! Stosując dietę bez laktozy od Smak Fit oszczędzisz czas i nareszcie będziesz mógł jeść różnorodnie, smacznie i zdrowo!

Dieta bez laktozy przeznaczona jest nie tylko dla osób zmagających się z alergią lub nietolerancją laktozy, ale też dla tych, którzy cierpią na choroby jelit i stany zapalne. Wykluczenie laktozy z codziennej diety nie musi oznaczać niedoborów.

Obecny w mleku cukier mleczny, czyli laktoza powoduje u osób z jej nietolerancją nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Może pojawić się ból brzucha, wzdęcie, biegunka czy nudności, które nasilają się wraz z ilością spożytej laktozy w pożywieniu.

Czy należy więc wykluczyć wszystkie produkty zawierające mleko?

Niekoniecznie. Produkty mleczne zawierają różne ilości laktozy, dlatego dokonuje się podziału na mniej i bardziej bezpieczne produkty spożywcze z tej kategorii.

Bezwględnie należy wykluczyć mleka w proszku oraz mleko zagęszczone, nie zaleca się również mleka krowiego, koziego i owczego, jogurtów, twarogu, maślanki czy serków wiejskich (nie jest to jednak oczywiste, ponieważ sfermentowane przetwory mleczne są źródłem enzymu laktazy wspomagającego proces trawienia laktozy). Stosunkowo bezpieczne są żółte sery, sery pleśniowe oraz dojrzewające ze względu na znikomą zawartość laktozy.

Eliminując produkty mleczne z diety należy mieć na uwadze istotność uzupełniania brakujących składników odżywczych: niezwykle ważnych dla organizmu witamin z grupy B, wapnia, cynku, potasu oraz magnezu.

W naszym menu znajdziesz pełnowartościowe produkty bogate w białko i inne niezbędne dla organizmu mikro- i makroelementy: znajdują się w niej zarówno ryby, mięso, jajka, jak i roślinne substytuty nabiału oraz nabiał bezlaktozowy. Posiłki bez laktozy to także zdrowe i świeże owoce oraz warzywa, a także wysokiej jakości źródła tłuszczy roślinnych.

Dieta pudełkowa Smak Fit Bez Laktozy zapewnia 5 pysznych, starannie skomponowanych posiłków na każdy dzień. Wybierz jeden z kilku wariantów kalorycznych: 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, 3000 kcal.

Dzięki naszej diecie masz pewność, że nie odczujesz objawów nietolerancji laktozy, a potrawy będą nie tylko idealnie zbilansowane pod kątem odżywczym, ale przede wszystkim smaczne!

sprawdź inne rodzaje diet

Jak to działa? To proste!

Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie z cateringiem dietetycznym Smak-Fit

Zamów telefonicznie lub online

Gotujemy specjalnie dla Ciebie

Dostawa pod wskazany adres

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Witaj w Smak-Fit Catering Dietetyczny na zamówienie Kielce Jesteśmy Twoim nowym spojrzeniem na żywienie

tel: 535 213 213

mail: