logo SMAKFIT

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności.

Twoje
  
źródło
  
zdrowia
  
Catering
  
dietetyczny   

Twoje źródło zdrowia Catering dietetyczny

Dieta Keto

#smak-fit
@smakfit

zamów zestaw próbny

zadzwoń do nas

535 213 213

Dieta Keto

Dieta Keto

Czy wiesz, że możesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez uczucia głodu, jednocześnie podnosząc swoją wytrzymałość fizyczną oraz poprawiając sprawność umysłową? To tylko niektóre korzyści stosowania diety ketogenicznej od Smak-Fit! Zastanawiasz się, jak to możliwe?

Kluczowym założeniem diety jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy, który polega na przekierowaniu procesów metabolicznych w celu wykorzystywania tłuszczu jako głównego źródła energii zamiast korzystać z powstającej z węglowodanów glukozy. Skutkiem tego wątroba zaczyna przekształcać tłuszcze na ketony, które mogą być efektywnie wykorzystywane przez różne tkanki, w tym nawet przez mózg!

Chociaż dieta ketogeniczna może przynosić wiele korzyści zdrowotnych, nieprawidłowo zbilansowany plan żywieniowy może prowadzić do negatywnych skutków, takich jak niedobory składników odżywczych, wzrostu poziomu cholesterolu, problemów z trawieniem, a nawet zwiększać ryzyko kamicy nerkowej. Aby tego uniknąć, zaufaj naszym specjalistom, dla których Twoje zdrowie i dobre samopoczucie stanowi priorytet!

Zdrowe tłuszcze są najważniejszym elementem w posiłkach. Należą do nich oleje roślinne, oliwa z oliwek, orzechy, awokado, nasiona, tłuste ryby (łosoś, makrela, śledź czy tuńczyk) są bogatym źródłem białka i zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3, podobnie jak różnego rodzaju mięsa (wołowina, kurczak, indyk, kaczka, wieprzowina, jagnięcina), które poza tłuszczami dostarczają pełnowartościowego białka pokarmowego.

Jadłospis diety ketogenicznej obfituje także w źródła nabiału pod postacią jaj, różnorodnych serów, śmietany, masła oraz niektórych typów jogurtów. Dieta uzupełniania jest o warzywa, które są bogate w błonnik, ale jednocześnie zawierają niewielką ilość węglowodanów. Są to między innymi brokuły, kalafior, szpinak, cukinia czy papryka.

Mimo, że eliminacja niektórych grup produktów spożywczych może wydawać się wyzwaniem, to dieta ketogeniczna daje szeroki wachlarz możliwości smakowych. Przekonaj się, że zdrowe tłuszcze, świeże warzywa i białka z różnych źródeł mogą stworzyć apetyczne i zrównoważone posiłki, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe!

 

Decydując się na dietę ketogeniczną wybierasz możliwość doświadczenia różnorodnych korzyści zdrowotnych! Możesz liczyć na:

 

Utratę wagi: W stanie ketozy organizm skutecznie wykorzystuje zgromadzone tłuszcze do produkcji energii, co prowadzi do utraty masy ciała, zwłaszcza, jeśli dieta jest odpowiednio zbilansowana kalorycznie.

Stabilizację poziomu cukru we krwi: Stosowanie diety ketogenicznej sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi, co stanowi kluczową zaletę dla osób borykających się z insulinoopornością lub cukrzycą.

Poprawę funkcji mózgu: Dzięki ketonom jako efektywnemu źródłu energii dla mózgu, możemy zaobserwować wzrost koncentracji, poprawę pamięci i funkcji poznawczych.

Zmniejszenie uczucia głodu: W ramach diety ketogenicznej, w której głównym źródłem energii są tłuszcze, a ilość spożywanego białka jest utrzymana na umiarkowanym poziomie, doświadczysz efektywnego wsparcia w utrzymaniu uczucia sytości. Spożywanie tłuszczów jako głównego składnika diety przyczynia się do wydłużenia uczucia sytości, co może z kolei ułatwić kontrolę nad apetytem.

Poprawę profilu lipidowego: Badania wskazują, że dieta ketogeniczna może mieć wpływ na korzystne zmiany w proporcjach cholesterolu HDL (“dobrego”) i LDL (“złego”), co przyczynia się do poprawy ogólnego zdrowia serca. Dieta ta często sprzyja zwiększeniu poziomu cholesterolu HDL, który pełni rolę oczyszczania naczyń krwionośnych z nadmiaru cholesterolu. Równocześnie może powodować zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL, który jest związany z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Zwiększenie poziomu energii: W porównaniu z tradycyjnymi dietami, które opierają się na częstym spożyciu węglowodanów, dieta ketogeniczna umożliwia bardziej równomierne uwalnianie energii z magazynów tłuszczu. Dzięki temu osoby stosujące tę dietę mogą doświadczać stałego poziomu energii, eliminując uczucie wahania energii i zmęczenia, które często towarzyszy skokom poziomu cukru we krwi.

 

Zaufaj doświadczeniu naszego zespołu w planowaniu posiłków i monitorowaniu makroskładników, dzięki któremu możesz cieszyć się smacznymi, zrównoważonymi posiłkami, jednocześnie dbając o swoje zdrowie i kondycję. Przekonaj się, jak pyszne może być zdrowe jedzenie i rozpoczynaj każdy dzień z energią!

 

Ketogeniczna dieta pudełkowa Smak-Fit to 4 smaczne i odżywcze posiłki dostarczane każdego dnia prosto pod Twoje drzwi.
Dobierz odpowiednią dla siebie kaloryczność i odkryj nowy wymiar smaku i jakości z naszym cateringiem dietetycznym Smak-Fit!


Z nami jedzenie staje się nie tylko posiłkiem, ale również źródłem siły i motywacji do osiągania zamierzonych celów!

sprawdź inne rodzaje diet

Jak to działa? To proste!

Zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie z cateringiem dietetycznym Smak-Fit

Zamów telefonicznie lub online

Gotujemy specjalnie dla Ciebie

Dostawa pod wskazany adres

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Witaj w Smak-Fit Catering Dietetyczny na zamówienie Kielce Jesteśmy Twoim nowym spojrzeniem na żywienie

tel: 535 213 213

mail: